1-800-80-90-90
לייעוץ חינם חייגו
קצת עלינו

 

יעוצי זהב הוקמה בשנת 1993 והייתה לשירות הסוציאלי הפרטי הראשון בישראל בתחום הייעוץ והתאמה לבתי אבות למשפחות ולמבוגרים. אנו מתמחים בניהול התהליך המורכב של בחירת מסגרת מגורים וסידור מוסדי למבוגרים.

שירותי הייעוץ ניתנים למבוגרים בעלי צרכים ורמות תפקוד שונים: עצמאיים, תשושים, סיעודיים, תשושי נפש וגם ייעוץ למסגרות זמניות של שיקום והחלמה.אנחנו ערוכים למצוא פתרון מיידי במקרים דחופים.

לקראת סוף שנות השמונים, כתוצאה מהביקוש המתגבר, חל גידול משמעותי במספר המוסדות המציעים פתרונות לגיל הזהב ובסוגיהם.

הגדלת ההיצע והתחרות שנוצרה הובילו לשיפור השירות אך יצרו לא מעט בעיות והתלבטויות חדשות עבור המבוגרים ומשפחותיהם: למשל, כיצד לבחור את המסגרת המתאימה ביותר? האם אפשר להסתמך רק על שיחה עם מנהלי המוסדות או עם אנשי שיווק המייצגים אותם? איך בודקים את מעמד המוסד בפני הרשויות? 

מאז התרבותם של בתי האבות והמוסדות השונים, ולאור סוגיות אתיות המתעוררות בשל השירות החדש שהחל להתפתח בארץ ללא שום פיקוח, דאגה סופי הלברייש לשים בראש סדר עדיפותה מתן שירות סוציאלי אמיתי, הכולל קוד אתיקה רציני ומחייב.

במהלך כל השנים, השתתף בתי אבות, יעוצי זהב בכל פורום מקצועי בתחום הגריאטריה ובכנסים גרונטולוגיים, ופנתה למספר גורמים בכירים על מנת לפעול למען הכרה ולגיטימציה בתחום היעוץ וההכוונה למבוגרים.

בשנים האחרונות, התרבו חברות ייעוץ והכוונה לבתי האבות, וכך גם הסוגיות השונות הנגזרות מהעובדה שזהו תחום לא מפוקח. לאור המצב שנוצר, יזמה סופי הלברייש את הקמת האיגוד א.י.ל.ה. :איגוד לחברות יעוץ לגיל המבוגר (חל”צ) אשר יצר קוד אתיקה מחייב, ושם לו כמטרה להסדיר את המקצוע ולקדם אותו.